Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kleszcz w pachwinie psa

Forum

Kleszcz w pachwinie psa

Witam, mam 3 letniego psa kundla waży ok 10-15 kg jest zaczepiony odrobaczony od kleszczony, lecz wgryzł mu się mały kleszcz 2 dni temu po pierwszej nieudanej próbie wyciągnięcia (ponieważ kleszcz był mały w sierści a pies czuł dyskomfort i ciężko było go uchwycić pęsetą) pies nie chce dać sobie już do wyjąć bo warczy i chce ugryźć. Buda jest pryskana co jakiś czas sprayem Happs a ostatnie krople na kleszcze dostał rok temu. Wizyta u weterynarza też odpada bo pies wyczuwa coś nieprzyjemnego i nawet nie chce wsiąść do auta ani założyć kagańca. Nigdy nie lubił wizyt u wet. A weterynarz karze go przywieść. I moje pytanie jest następujące. Czy mogę psa znieczulić jakimiś lekami np. oksazepamem lub hydroksyzyną? i sam mu go wyjąć. Nigdy nie miał problemów z wyjęciem kleszcza raz jak wrócił z lasu to miał dosłownie z 10 na szyi i nie robił problemów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-05-30
Witam.
Warto przemyśleć domową wizytę lekarza weterynarii. Wykona właściwe znieczulenie i usunie kleszcza. Poza dyskomfortem z obecności kleszcza w skórze, konieczna jest obserwacja pod kątem Babesii canis. Nie każdy kleszcz jest zakażony tym pierwotniakiem. Spryskanie budy jest niewystarczającym zabezpieczeniem, a krople zaaplikowane na skórę działają 4 tygodnie. Proszę rozważyć zakup specjalnej obroży przeciwkleszczowej lub aplikację kropli co 4 tygodnie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl