Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kichanie, rzężenie u kota

Forum

Kichanie, rzężenie u kota

Witam! W nawiązaniu do mojego poprzedniego pytania. Kot miał zrobiony wymaz z nosa, stwierdzono bakterie pałeczki błękitnej. Dostał antybiotyk według antybiogramu, który był podawany przez cztery tygodnie. Już po pierwszym podaniu ustąpiło kichanie. Po 4 tygodniach zakończono leczenie. W następnym tygodniu pojawiło się znowu kichanie, przez trzy dni inhalacje w komorze z lekiem przeciwzapalnym.Po paru dniach dalej kichanie i rzężenie. Następnie antybiotyk w zastrzykach przez dwa dni.Od 3 dnia (od dzisiaj) metacam w zawiesinie i jakiś antybiotyk doustnie. Kot coraz bardziej rzęzi, zwymiotował po godzinie od przyjęcia antybiotyku. Jutro idę z nim znowu do lekarza. Nie ma żadnej poprawy a jest wręcz gorzej. Co mamy dalej robić, jakieś sugestie.. Joanna

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-04-29
Witam.
Czy po 4 tygodniach wykonano wymaz kontrolny? Czy było wykonane RTG klatki piersiowej, o którym pisałam? W sytuacjach wątpliwych wykonuje się rhinoskopię, a z zaobserwowanych zmian pobiera się wycinek błony śluzowej do badania. Jeśli wymioty będą się powtarzały, zachęcam do badania krwi. Inhalacje można wykonywać w domu jak pisałam, nawilża błonę śluzową.
awanti
Data dodania: 2015-04-29
Witam! Dzisiaj byliśmy u lekarza. Mam pytanie czy bardziej wzmożone charczenie może być powodem oczyszczania się zatok? W nosku pojawił się ropny wyciek, lekarz twierdzi, że zaczęło mu się oczyszczać. W ciągu dnia wysmarkał sporego gilka i od razu zaczął lepiej oddychać.
Ponownego wymazu z nosa nie miał robionego, rtg również nie. Lekarz mówi, że oskrzela i płuca czyste.
Odnośnie inhalacji, czy oprócz rumianku mogę sypać tymianek i majeranek? Czy te zioła mieszać czy raczej oddzielnie? Czy lepsza sól fizjologiczna? Pozdrawiam Joanna
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-04-30
Pani Joanno, najlpiej wykonywać inhalacje z rumianku i/lub soli fizjologicznej. Rzężenie świadczy o obecności wydzieliny, stanu zapalnego. O poprawie, świadczy coraz lepszy stan pacjenta i coraz słabsze objawy choroby. Jak pisałam wcześniej dość ważne jest zdjęcie RTG, ponieważ nie wszystkie zmiany oskrzelowe oraz płucne są słyszalne w rutynowym badaniu.
awanti
Data dodania: 2015-05-06
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj jesteśmy po wizycie u lekarza.Kuracja antybiotykowa przedłużona na tydzień i dodatkowo Metacam w zawiesinie. Dodatkowo inhalacje z rumianku.Kocurek jeszcze pokichuje, ale wydaje mi się, że mniej mu rzęzi w tym gardziołku.
Mam pytanie odnośnie metacamu... jak długo można go podawać w miarę bezpiecznie?
pozdrawiam Joanna
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-05-08
Witam.
Niesteroidowe leki przeciwzapalne stosuje się ostrożnie i według zaleceń lekarza prowadzącego, który bada i leczy zwierzę osobiście. Każdy organizm regauje inaczej. Leki te odstawia się po konsultacji ze swoim lekarzem weterynarii, gdy pojawią się wymioty z krwią, biegunka z krwią lub ciemny kał, i inne niepokojące objawy.
awanti
Data dodania: 2015-05-31
Witam serdecznie! Czy przy przeziębieniu, kichaniu mogę zastosować do inhalacji Zabłocką mgiełkę solankową?
Opis

Szczególnie polecany:

w leczeniu i profilaktyce górnych dróg oddechowych
w leczeniu przeziębień, kataru, kaszlu, anginy
w grzybicach i stanach zapalnych jamy ustnej
do domowych inhalacji i nawilżania powietrza 

Ten niesamowity produkt to woda solankowa, która powstała wiele milionów lat temu. Wydobywa się ją z głębokości ok. 500 m – dzięki temu wszystkie jej właściwości są zachowane, bo nigdy wcześniej nie miała styczności ze światem zewnętrznym. Mgiełka Solankowa wyróżnia się unikatowym składem chemicznym,który jest charakterystyczny dla wody morskiej. Dzięki wysokiej zawartości pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, została zaliczona do kategorii wód leczniczych.
Mgiełka Solankowa to przede wszystkim ratunek dla górnych dróg oddechowych. Dzięki inhalacjom z jej wykorzystaniem drogi oddechowe zostają oczyszczone oraz odpowiednio nawilżone. W ten sposób można pozbyć się przeziębienia, kataru, kaszlu, a nawet anginy. Warto też stosować Mgiełkę Solankową do płukania ust i gardła. Jej właściwości bakteriobójcze i antywirusowe pomogą zwalczyć ból gardła, afty i grzybiczne zmiany w błonie śluzowej jamy ustnej.
Wśród innych schorzeń, przy których Mgiełka Solankowa okaże się zaskakując skutecznym ratunkiem, można również wymienić przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc. Preparat warto także stosować przed operacjami i zabiegami związanymi z górnymi drogami oddechowymi, jak i po nich. Stanowi ona też wsparcie dla osób z rozedmą i pylicą płuc.
Mgiełkę Solankową można wykorzystać również w nawilżaczach powietrza. Jej rozpylenie spowoduje zwiększenie zawartości jodu w powietrzu znajdującym się w danym pomieszczeniu oraz nawilży i oczyści atmosferę z alergennych pyłków. Z tego powodu Mgiełka Solankowa polecana jest alergikom oraz osobom często mającym problem z górnymi drogami oddechowymi – preparat znacznie ułatwia oddychanie.
Zawartość opakowania:950 ml wody solankowej
Zawartość najważniejszych składników:

wapń – powyżej 800 mg/l
brom – powyżej 120 mg/l
magnez – powyżej 400 mg/l
jod – powyżej 100 mg/l
stężenie soli – 3%
pH – 7

Inne składniki:potas, żelazo, selen, krzemiany, wodorowęglany i inne mikroelementy
Przechowywanie:Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu trudno dostępnym dla dzieci.
Sposób użycia:

Inhalacje – należy rozcieńczyć Mgiełkę Solankową z wodą w proporcji 1:2 i wdychać opary zagotowanego roztworu albo używać specjalnych inhalatorów lub nebulizatorów
Płukanie ust i gardła – w leczeniu infekcji i grzybicy błony śluzowej jamy ustnej, aft, zapaleń przyzębia – na początku choroby płukać po każdym posiłku, a później raz dziennie przed snem
Nawilżanie pomieszczeń – Mgiełkę Solankową można wykorzystać w specjalnych nawilżaczach powietrza; szczególnie w okresach pylenia alergenów oraz przy trudnościach z oddychaniem

Przeciwwskazania do stosowania:ostre i przewlekłe choroby i nieżyty w okresie zaostrzeń, upośledzonej drożności lub wymagające leczenia operacyjnego, choroby niewydolności krążenia, nowotworowe, gruźlica płuc, zaawansowana astma oskrzelowa, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, choroby tarczycy
Uwagi:

Mgiełkę Solankową można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci
Produkt naturalny; nie zawiera środków zapachowych i konserwantów
Produkt uzdrowiskowy


admin
Data dodania: 2015-06-02
Witam! Porady na naszym portalu mają charakter wskazówek. Nie zastąpią one wizyty w gabinecie, która jest niezbędna w przypadku konieczności uzyskania szczegółowych informacji.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl