Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kaszel u psa

Forum

Kaszel u psa

Dzień dobry, od prawie 2 tygodni jestem właścicielką niespełna 3 miesięcznego chihuahua. Od zeszłej soboty pojawiły się u niego odruchy wymiotne/ kaszel tuż po przebudzeniu bez żadnej wydzieliny. Wygląda to tak jakby piesiek miał coś w gardle i próbował to odkrztusic. Od niedzieli piesiek dostawał antybiotyk na stwierdzone przez weterynarza zapalenie gardła. Dzisiaj tj. środa dostał ostatni 4 zastrzyk z antybiotykiem, jednak nie zauważyłam znaczącej poprawy. Dużo czytałam o zapadnięciu tchawicy, jednak jak większośc osób pisze występuje to u psów w średnim i starszym wieku oraz przy pobudzeniu emocjonalnym. Czy mogłabym prosic o Państwa opinię co może dolegac maluszkowi? Z góry dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-16
Dzień dobry,
u młodych psów częstą chorobą jest inwazja pasożytnicza - glistnica. W wyniku wędrówki larw może pojawiać się kaszel i odruch wymiotny. Warto zbadać kał w celu potwierdzenia obecności pasożytów. Po odpowiednim leczeniu objawy powinny ustąpić. W przeciwnym razie należałoby się skupić na diagnostyce chorób gardła/przełyku/górnych dróg oddechowych.
justyna006
Data dodania: 2017-03-26
Prawie tydzień temu podalismy pieskowi zawiesine dronral junior, jednak kaszelek nie ustępuje. Najdziwniejsze jest to, iz piesek nie zachowuje się jakby był chory, ma apetyt chyba za kilka szczeniaków i wielkie pokłady energii..

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl