Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kaszel u psa

Forum

kaszel u psa

Witam, moja suczka jest kundelkiem ma 20 miesiecy i wazy okolo 12kg. Od marca tego roku tzn 2013r kaszle na poczatku byl to lekki kaszel po czym udalam sie z nia do weterynarza , który po obejrzeniu pieska stwierdzil ze to zapalenie gardla przepisal tabletki clemastinum do stosowania przez 5 dni i dal chyba z trzy zastrzyki. Pies mniej kaszlal ale nie do konca jej przeszlo... po skontaktowaniu sie z nim zalecil rutinoscorbin ktore tez nic nie pomoglo... 2 miesiace temu pies znowu mocno kaszlal a nawet w jeden dzien miala trudnosci z oddychaniem charczala i po tym co widzialam bardzo zle sie czula ... poszlam z nia do weterynarza ale juz do innej Pani ktora rowniez pieska zbadala tzn odsluchala w klatce piersiowej zmierzyla temperature i stwierdzila ze piesek ma angine... rowniez przepisala clemastinum i rutinoscorbin. Minely juz 2 miesiace a pies nadal kaszle zawsze w porach rannych i kolo godziny 14 w poludnie. Dodam ze w czasie kaszlu wyglada tak jakby miala cos wypluc wczesniej plula flegma teraz juz niczym. Co mam wtakiej sytuacji zrobic? powoli trace zaufanie do weterynarzy i nadzieje ze ktos mi w koncu powie co to moze byc ...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-09-08
Witam.
Antybiotykoterapia powinna trwać minimum 7 dni, przy silnych infekcjach nawet do 8 tygodni. Jednak obecnie w przypadku nawrotów warto wykonać RTG klatki piersiowej oraz badanie kardiologiczne ( dokładne osłuchanie oraz echo serca). Ponieważ problem trwa kilka miesięcy wskazane jest kontrolne badanie krwi. Poza wymienionymi badaniami proponuję badanie kału próbki zebranej z 3 dni. Kaszel może być objawem zarobaczenia, a takie badanie nie jest kosztowne. Pozdrawiam
Dominika00
Data dodania: 2013-12-04
Witam, minelo juz troche czasu moja suczka jest po badaniach rtg klatki piersiowej, badaniu krwi i zarobaczona tez nie jest. Pani weterynarz stwierdzila ze to nie wyleczona angina i przepisala encorton... podawalam i co 7 dni zmniejszalam dawke az do 1/4 potem odstawilam i po 5 dniach znowu zaczela kaszlec... o jakie badania moge jeszcze poprosic ? Juz jestem bardzo przestraszona ze drugi weterynarz nie moze postawic diagnozy
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-12-05
Witam.
Rozumiem, że w badaniu krwi ( morfologia i biochemia) oraz na zdjęciu RTG serce, oskrzela, tchawica, płuca są w normie? Z  badań dodatkowych, które warto jeszcze wykonać jest echo serca. Kolejnym krokiem może być już bronchoskopia. Jak długo był podawany encorton w wyjściowej dawce i jak to była dawka?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl