Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Karma Hills

Forum

Karma Hills

Witam, moje pytanie dotyczy karmy Hills dla kota. Czy to dobra karma? A drugie pytanie:w sklepie zoologicznym pani powiedziala mi, ze kazda praktycznie karma firmy Hills Science Plan, z powodu specyficznego skladu nadaje sie dla kotow wysterylizowanych. Nie tylko ta specjalnie przeznaczona dla kotow po sterylizacji. Pytam, poniewaz typowe karmy dla kotow wysterylziowanych, produkowane sa zazwyczaj tylko w jednym smaku, przez dana firme i nie zawsze kotom smakuja. Np Purina Plo Plan ma wersje z rybami i moja 2 letnia kocica nie chce jej jesc. Co powinna zawierac karma dl akotow po sterylizacji?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-20
Karma dla kotów po sterylizacji ma mieć tak dobrane składniki, by mocz miał odpowiednio kwaśne pH. Producenci różnych marek mają swoje receptury, tak więc karma karmie nie jest równa. Dobra karma nie zawiera konserwantów i barwników syntetycznych, polepszaczy smaku, soi, pszenicy, mączek kostnych; dobra jakościowo karma ma komplet witamin i składników mineralnych, błonnik, mączkę mięsną, dodatki np. luteinę czy glukozaminę. Ponieważ jedne koty lubią ryby inne nie, jedne zjedzą warzywa a inee nie ruszą, trzeba dobrać jedzenie zarówno do potrzeb jak i upodobań kota. Najlepiej nie kierować się nazwą czy marką, ale składem i smakowitością pokarmu, jego dostępnością na rynku (brak karmy to głodówka kota, który może odmówić innego jedzenia). Proszę także nigdy nie kupować karm na wagę - tylko firmowo zapakowana ma gwarantowaną jakość i jest tym, czym ma być, a w przypadku karm ważonych bywa różnie a jakość trudno zareklamować.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl