Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Karma dla kota z delikatnym brzuszkiem

Forum

Karma dla kota z delikatnym brzuszkiem

Witam serdecznie , Bardzo proszę o radę odnośnie karmy dla kotka 3 miesięcznego rasy perskiej. Kupując kotka właścicielka sugerowała by karmić go ROYAL CANIN Intestinal Gastro Moderate Calorie Cat ze względu na jego delikatny brzuszek. Karma nie należy do najtańszych, stąd moje pytanie: Jaką karmę wybrać dla malucha, by zdrowo się rozwijał i nie obciążał aż tak domowego budżetu? Dodam, że powyższą karmę kot spożywa od około miesiąca, a przeczytałam, iż kuracja z serii veterinary diet stosuje się 3 tyg. Bardzo proszę o radę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-04-05
Witam.
Trzymiesięczny kotek powinien dostawać karmę dla kociaków. Jest to związane z potrzebami organizmu w czasie rozwoju. Nie rozumiem co oznacza, że kot ma delikatny brzuszek? Jakie są objawy? Czy były wykonywane jakieś badania- kału, krwi? Poza tym karma "moderate calorie" przeznaczona jest dla zwierząt z nadwagą. Młodemu kociakowi raczej nie powinno się ograniczać kalorii.
Pozdrawiam.
anastazja228
Data dodania: 2011-04-06
Nie robiono żadnych badań. Poprzednia właścicielka nalegała by kociakowi dożywotnio podawać właśnie tą karmę. Twierdziła, iż miał biegunkę. Kot jest u mnie od tygodna. Nie zauważyłam niczego niepokojącego. Ma dużo energii, regularnie sie wypróżnia. Na razie dostaję karmę wskazaną przez poprzednią właścicielkę, jednak chciałabym to zmienić, obawiam się jedynie, iż mogłabym zaszkodzić kociakowi. Jaką karmę podawać, by zrdowo się rozwijał? 
PS: Dziękuję za odpowiedź.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-04-06
Dobrze zbilansowanach karm dla kociaków jest na rynku wiele. Najlepiej udać się do przychodni weterynaryjnej, sprawdzić jakie karmy oferują i wspólnie z lekarzem weterynarii wybrać odpowiednią. Z pewnością powinna to być karma dla kociaków, a nie dla dorosłych osobników.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl