Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kamienie w pęcherzu moczowym u psa

Forum

Kamienie w pęcherzu moczowym u psa

Witam, Mój 11l. pies popuszczał mocz i pojawiła się krew w moczu. Zdiagnozowano po USG i RTG 2 dość spore kamienie w pęcherzu moczowym oraz bardzo pogrubioną ścianę pęcherza. Zalecono operację,którą miał wykonaną 3 tyg. temu. Wynik krwi : Kreatynina w surowicy 71,68 umol/I Mocznik w surowicy 8,3 mmol/I (badania krwi przed operacją) Kamienie : Wapń 50%,szczawiany 70%,kwas moczowy 10%,cystyna 20% Po operacji miał cewnik przez 5 dni i Zalecono karmę Urinary ASD (Podaję Trovet ASD). Tydzień przed operacją do dnia dzisiejszego podaję po pół tabletki antybiotyku Enroxil Flavour 50mg. Tydzień po operacji zaczęło się na nowo popuszczanie moczu i od 3 dni zauważyłam na nowo krew w moczu. Otrzymałam informację,że to jest normalne,że była bardzo pogrubiona ściana pęcherza moczowego i,że wystarczy leczenie antybiotykiem Enroxil nawet do 3 m-cy. mam prośbę/pytanie czy to normalny objaw,że popuszcza znowu i,że pojawia się krew? Wiem,że to jest stan zapalny,ale bierze już antybiotyk prawie 1 m-c i nie widzę poprawy. Nie wiem czy pies nie cierpi..zachowuje się normalnie,ma apetyt - jedynym mankamentem jest to,że powiedziano mi że nie wolno podawać jedzenia domowego - tylko i wyłacznie karmę Urinary ASD. Mój pies przed operacją jadł :jabłka,gruszki,surową marchew,surową słodką paprykę,ogórki,zupy i gotowane mięso z warzywami i kaszą lub ryżem,sporadycznie smażone mięso. Podaję mu kilka plastrów surowej marchwi i sporadycznie puszki Trovet Urinary, karmę suchą jadł w małych ilościach i ciężko jest go tak od razu przestawić. Po tylu latach ciężko przestawić go tylko na suchą karmę,ale wiem,że musi i czy warzywa i owoce muszę całkowicie wykluczyć?. Martwię się czy to normalne,że miał operację,bierze antybiotyk,a wszystko jest tak jak przedtem. Proszę o pomoc/poradę. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-02-15
Jeśli dieta ma dać efekt, to faktycznie inne pożywienie trzeba całkowicie wykluczyć, przynajmniej na kilka miesięcy. Woda do picia powinna być podawana źródlana lub przefiltrowana, ma być niskozmineralizowana (nie poimy przegotowaną). Trzy miesiące podawania enrofloksacyny to dość długo, trudno mi ocenić, czy w tym konkretnym przypadku jest to uzasadnione. Warto by było zrobić badanie moczu z uwzględnieniem osadu, ponieważ przyczyną obecnego krwawienia może być stan zapalny spowodowany bakteriami opornymi na stosowany antybiotyk. Jeśli przyczyną jest znowu piasek, po badaniu okaże się, jakie kryształy są obecne i ewentualnie zmodyfikuje się zaleconą dietę. Warto też powtórzyć badanie krwi przy długiej antybiotykoterapii, z uwzględnieniem parametrów nerkowych i wątrobowych.
Jeśli w moczu jest piasek, warto podawać zwierzęciu preparat z glukozaminą i chondroityną, który to na ogół jest stosowany na stawy, ale powoduje większą elastyczność i śliskość w przewodach moczowych i pęcherzu.
yorkbi
Data dodania: 2012-03-01
Witam ponownie,

pies jest od 12 stycznia na antybiotykach operacja 24 styczeń. Jako pierwszy  dostawał Enroxil Flavour 50 mg. 1 x dziennie, potem Clavaseptin po 1,5 tabletki 2 x dziennie niestety nadal nie było znacznej poprawy (nadal popuszczał i podczas wizyty w klinice zsikał sie z krwią) i dostałam Synulox 50 mg. 2 x dziennie po 1 tabletce i 1 x dziennie encorton wykonano też USG,na którym stwierdzon kurczenie się pęcherza po opróżnieniu i stwerdzono lekko powiększoną prostatę z maleńką cystą na prostacie. Niestety pies po usunięciu kamienii z pęcherz moczowego i kuracji antybiotykowej nadal popuszcza i czasami zdarza się widoczna krew i czasami mocz jest zabarwiony na lekki brąz. Lekarz tłumaczył mi,że była dość pogrubiona ściana pęcherza i dlatego ten stan zapalny się utrzymuje. W dniu dzisiejszym wykonałam badanie moczu wraz z osadem : białko obecne,krew dużo,nabłonki płaskie liczne,leukocyty 36

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl