Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kamienie cystynowe u psa

Forum

Kamienie cystynowe u psa

Witam ! U mojego psa rasy west highland terrier na podstawie USG oraz badania moczu stwierdzono kamienie cystynowe. Lekarz zalecił operacyjne usunięcie kamieni oraz polipów. Przeglądając internet znalazłem informację o lekarstwie powodującym rozpuszczanie kamieni cystynowych. Oczywiście pies jest już na diecie Hill's u/d. Proszę o informację jak powinno wyglądać leczenie po stwierdzeniu występowania kamieni cystynowych ? Czy operacja jest konieczna i jakie jest ryzyko z nią związane ? Czy jest szansa na wyleczenie farmakologiczne ? Czy przed przeprowadzeniem operacji należy przeprowadzić jeszcze jakieś dodatkowe badania lub skonsultować przypadek z innym weterynarzem ? Czy oprócz karmy Hill's u/d ( pies je ją niechętnie) jest inna możliwość podniesienia ( regulacji ) P/H ? Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-05-24
Witam.
Decyzję o zabiegu chirurgicznym należy podjąć na podstawie ilości stwierdzonych kamieni oraz intensywności objawów, które są wywoływane. Karma jest właściwa, ciężko jednoznacznie powiedzieć na podstawie opisu czy w tym konkretnym przypadku sama karma wystarczy. Dlatego jak wspomniałam na początku, konieczna jest ocena stanu pacjenta, moczu oraz pęcherza. Przed znieczuleniem warto wykonać badanie krwi i jeśli wymaga tego stan pacjenta-echo serca. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl