Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Jaka dawka leku gasprid dla kotka?

Forum

Jaka dawka leku gasprid dla kotka?

Korzystałam z Państwa porad i bardzo za nie dziękuję. Moja kotka cały czas ma problemy z zaparciami. Podczas załatwiania się często wymiotuje. Ma ponad 15 lat. Ostatnio nabrała trochę masy i zrobiła się bardziej piogodna, ale wypróżnienia są co 3-4 dni i z wielkim trudem. W jednej z informacji od Państwa był wspomniany lek - gasprid. Chcę go zastosować, bo na laktulozę bardzo źle reaguje, a parafina nie pomaga. Nie wiem jednak jaką zastosować dawkę i jak często ten lek podawqać? Przeczytałam w internecie, że ludzie nie powinni tych tabletek rozgryzać ani dzielić. Najmniejsza dawka wynosi 5mg. To z pewnością zbyt dużo dla niespełna 3 kg kotka. Bardzo proszę o pomoc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-12
Gasprid jest lekiem recepturowym i jako taki musi być podawany pod kontrolą lekarza. Warunkiem podstawowym przy jego stosowaniu jest brak zalegających mas kałowych w prostnicy. To czy ten warunek jest spełniony najlepiej sprawdzić w gabinecie lekarskim. W portalu postawiliśmy sobie za cel propagowanie szeroko pojętej wiedzy lekarsko-weterynaryjnej, jednak unikamy "leczenia na odległość", dlatego niestety nie mogę podać dawki leku. Gdyby lekarz prowadzący Pani kota chciałby się z nami skontaktować, zapraszamy do rozmowy.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl