Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii jak zwiększyć produkcje mleka u suki karmiącej?

Forum

jak zwiększyć produkcje mleka u suki karmiącej?

Witam,mam pytanie: jak zwiększyć produkcje mleka u suki karmiącej?otóż moja suka jest 4 dobę po porodzie suczka-york, ma 3 szczeniaki dostaje karmę royal starter, ale je mało bo zawsze je bardzo mało i wydaje mi się ze szczeniaki nie dojadają. jedzą często i bardzo mocno ciągną jakoś tak nerwowo, kiedy nacisnę na sutek pakowi się licha kropelka albo i nie, nie wiem czy może nie nadarzy się naprodukować nowe mleczko, może dokarmiać szczeniaki. nie wiem tez czy przybierają prawidlowo bo ok 20-30g dziennie i wazą od 207-218g. Co prawda nie piszczą ale ale ja się niepokoje, prosiłabym o odpowiedz pozdrawiam Sitek A.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-07-11
Dzień dobry
Gruczoły mlekowe nie od razu produkują duże ilości mleka, produkcja mleka rośnie stopniowo. Najlepszą oceną prawidłowej laktacji jest codzienne ważenie szczeniąt, przyrosty o których pani pisze są bardzo dobre. Po tygodniu szczenięta podwajają swoją masę. Oznakiem głodu w miocie zawsze jest ciche popiskiwanie szczeniąt.
Czasem, gdy laktacja "rozkręci się" jest realne ryzyko wystąpienia tężyczki poporodowej, związanej zwykle z niedoborem wapnia. Leczenie tej przypadłości polega na podawaniu preparatów wapniowych, doustnie lub parenteralnie.
Jedzeniem proszę się nie martwić, suczka powinna sama więcej jeść jak laktacja będzie większa.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl