Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Jak złapać nieufnego kota?

Forum

Jak złapać nieufnego kota?

Dzień dobry, kilka lat temu moi Rodzice wzięli z podwórka kotkę, mogła mieć ok. roku. Była w strasznym stanie, poranione ciałko z pozrywaną miejscami skórką, zwłaszcza na łapkach. Do tego przednia łapka była nie tyle złamana, co przełamana i zupełnie źle się zrosła. Problem polega na tym, że jest całkowicie nieufna. Nie pozwala domownikom na głaskanie i branie na ręce, ucieka w popłochu na oślep. A w chwili obecnej z powodu niepokojących objawów u kotki konieczna jest wizyta lekarza. Czy istnieje jakiś sposób złapania kotki (w celu zbadania), tak żeby jej nie stresować i nie urazić jej łapki. Przyznam, że jestem bezradna i przeraża mnie fakt, że chcąc ratować kotkę mogę podczas łapania zrobić jej krzywdę. Serdecznie proszę o radę i dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-04-09
Witam.
Do łapania kotów dzikich służą tzw. klatki łapki. Warto zapytać przychodnię, z której usług Pani korzysta, czy posiadają taką. Ewentualnie można próbować złapać kota do zwykłego transportera na jedzenie. Wstawić do środka karmę, którą dajecie państwo zwykle kotu i poczekać czy się skusi. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl