Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii jak postępować z psem którego strach przejawia się agresją ?

Forum

jak postępować z psem którego strach przejawia się agresją ?

Mam 4 letniego psa , mieszańca owczarka australijskiego-kalpie . Zawsze gdy podchodzi do niego inny pies, Dżeki kuli ogon i kładzie po sobie uszy. Jest okropnie wystraszony , próbuje się wyrywać ze smyczy , lecz kiedy się uwolni nie ucieka w kierunku domu tylko stoi i patrzy . Kiedy pies się zbliży Dżeki zaczyna na niego warczeć i szczekać . Nie próbuje siłą go przyciągnąć anie nie krzyczę . Zazwyczaj w takiej sytuacji idę z nim do domu . nie wiem co mam robić , jak zachowywać się w takiej sytuacji . Liczę na profesjonalną pomoc i z góry dziękuje .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-18
Takie zachowanie wynika z zaburzeń behawioralnych. Mogło do nich dojść jeszcze w takcie procesu socjalizacji w wieku szczenięcym. Później, wraz z upływem czasu często dochodzi do utrwalenia niewłaściwych reakcji na pewne bodźce( np. wymieniona obecność innego zwierzęcia czy strach przed wodą), które u pozostałych psów nie powodują nadmiernie objawiającego się stresu. Problem najczęściej jest dosyć złożony i nie da mu się zaradzić jedną prostą radą. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja u behawiorysty/zoopsychologa, który po zanalizowaniu historii psa i obserwacji jego zachowań, będzie mógł udzielić odpowiednich wskazówek.

P.S. Odpowiedź na oba pytania jest taka sama. Dany wątek, w razie wątpliwości kontynuujemy na forum. Nie rozbijamy tematu związanego z tym samym zwierzęciem na osobne pytania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl