Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii jak oduczyć psa szczekania na dźwięk dzwonka ?

Forum

jak oduczyć psa szczekania na dźwięk dzwonka ?

mam 4,5 letniego psa , kiedy tylko ktoś zadzwoni do drzwi , on biegnie do drzwi i zaczyna głośno czekać . Próbowałam korygować jego zachowanie poprzez dotyk , to jednak nie pomagało .On dalej bronił swojego terytorium . Wiem , że nie chce zrobić nikomu krzywdy . Nie wiedziałam co powinnam robić , kiedy pies szczekał . Nie mogłam rozmawiać z gośćmi ponieważ nie słyszałam słów . Dlatego zamykałam go w pokoju , wtedy szczekanie zwykle sie nasilało . Nie wiem co mam robić w takiej sytuacji . Nie chciała bym żeby znajomi przestali mnie odwiedzać z powodu psa . Proszę o pomoc i z góry dziękuję . Angelika

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-10-19
Dzień dobry.
Takie zachowanie psa najczęściej jest jednym z objawów dużo bardziej złożonego problemu. Niestety często się zdarza, że w okresie socjalizacji psa (i także po nim) popełniamy nieświadomie cały szereg błędów wysyłając psu niewłaściwe czy też sprzeczne sygnały, mówiące o zasadach wspólnej relacji i funkcjonowania w naszym świecie. Zwykle powoduje to frustrację i stres u psa, objawiające się m. in. w opisany powyżej sposób. Cierpliwość i konsekwentna praca nad psem ma na szczęście szanse to zmienić. Rozważenie wszystkich aspektów postępowania w danym przypadku przekracza możliwości porady przez internet. Można podjąć taką próbę samodzielnie po zapoznaniu się z odpowiednią literaturą - na rynku jest wiele dostępnych książek o wychowaniu psów i ich zaburzeniach behawioralnych (np. "Aria do mnie" Jacka Gałuszki) lub skorzystać z pomocy behawiorysty/zoopsychologa, który po zapoznaniu się z pełną historią psa i analizie jego zachowań, będzie mógł udzielić odpowiednich, szczegółowych wskazówek.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl