Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Interpretacja wyników badań krwi.

Forum

Interpretacja wyników badań krwi.

Morfologia krwi MCV (ŚOK): 42,3 fl (=) (39-55) OK. MCH (ŚMH): 14,1 pg (=) (13-17) OK. MCHC: 33,4 g/dl (=) (30-36) OK. OB Erytrocyty: 11 mln/ul (=) (6,5-10) + Hematokryt: 46,6 % (=) (24-45) + Hemoglobina: 15,6 g/dl (=) (8,007-14,998) + Leukocyty: 3,7 tys./µL (=) (5,5-19) - Trombocyty: 529 G/l (=) (200-600) OK. Uwagi: rozmaz: limfocyty 38% Eozynofile: 9 % (=) (2-12) OK. Neutrofile segmentowate: 51 % (=) (50-75) OK. Neutrofile pałeczkowate: 2 % (=) (0-3) OK. Witam, powyżej wkleiłam wyniki badań krwi mojej 8-mio miesięcznej kotki. Dodam, że jest ogólnie spokojnym kotem, ale zachęcona zawsze chętnie się bawi. Nie zauważyłam żeby miała jakieś dolegliwości bólowe. Kilka dni temu miała pierwszą rójkę (jest przed sterylizacją), a teraz grymasi z jedzeniem. Niepokoją mnie drgawki w momencie, gdy leży/zasypia. Bardziej przypominają dreszcze z zimna niż fazę 'luzowania mięśni' Dziś po wprawdzie ładnie zjadła, nie wymiotuje, nie ma biegunki, brak też oznak krwi w kale czy moczu. Niepokoi mnie tylko ta zmniejszona ilość leukocytów, czy mam się martwić FPV? Oczywiście zrobię dodatkowe badania, ale chciałabym mieć nadzieję, że może to też być lekkie odwodnienie wskutek ostatniego niejdkowania. Z góry dziękuję za odpowiedź. Ola.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2015-02-24
Dzień dobry. Leukopenia nie musi być powodem do niepokoju. Jeśli nie ma innych niepokojących objawów, FPV jest mało prawdopodobna. Poziom białych krwinek należałoby skontrolować, wykonując ponowną morfologią po określonym czasie uzgodnionym ze swoim lekarzem weterynarii. Przy okazji warto mu wspomnieć o zaobserwowanych drżeniach.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl