Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii infekcja wirusowa u kotki

Forum

infekcja wirusowa u kotki

Witam !Moja 6 letnia kocica perska zachorowała,zaczeło sie od silnej biegunki.Po wizycie u lekarza i dostaniu antybiotyku i kroplowki było co raz gorzej,lekarz powiedział ,ze to zatrucie.Nastepnego dnia po nastepnej dawce antybiotyku i kroplowkach kotek dostał napadów padaczkowych,ktore powtarzały sie co kilka godzin.Stała sie nieobecna i błakała sie tak jak gdyby nie widziała.W czasie napadu dostała relanium i wtedy całkiem było zle .Diagnoza weterynarza była ,zeby uspac,wiec udałam sie do innego na ratunek lecz ten powiedzial ,ze to wirus i kocica jest w strasznym stanie i raczej nie ma szans.Powiedział,ze gdyby podane były sterydy a nie antybiotyk to kociczka mogla by z tego wyjsc.Podjełam decyzje uspienia ,ale nie potrafie sie z tym pogodzic .Nie mogłam patrzec na jej cierpienie bo była ukochana istotka w rodzinie.Czy z wirusami mozna wygrac w tak zaawansowanym stadium choroby i ile takie wirusy sie rozwijaja u kota ,czy maja jakies poprzedzajace objawy?dziekuje z gory za odpowiedz

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-08-27
Witam, niestety bez podania nazwy wirusa jaki spowodował takie spustoszenie w organizmie nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Proszę podać na forum, w swoim wątku, więcej szczegółów. Choroby wirusowe obok innych chorób są bardzo zróżnicowane. Przebieg, objawy i rokowanie są bardzo różne. W celu ustalenia leczenia, jeśli nie można postawić diagnozy na podstawie badania klinicznego, mamy do pomocy szereg badań dodatkowych (laboratorium, badania obrazowe etc.). Jeśli dwóch lekarzy zgodnie doradziło eutanazję, to myślę że postąpiła Pani słusznie i oszczędziła kotce niepotrzebnego cierpienia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl