Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Guz śledziony u owczarka niemieckiego PROSZĘ O PILNĄ PORADĘ

Forum

Guz śledziony u owczarka niemieckiego PROSZĘ O PILNĄ PORADĘ

Witam, wczoraj dowiedziałam się, że mój 13-sto letni owczarek niemiecki ma guza na śledzionie. Guz ma9x15 cm i ma w brzuchu krew, anemie i nerka jest powiększona, chociaż z badań krwi nie wynika że działa źle Jestem w 8 miesiącu ciąży i mam wrażenie, że Garuś bardzo się stara dożyć dnia kiedy urodzę...kładzie mi głowę przytulając się do mojego brzucha a jego oczy mówią mi jak bardzo jest mu przykro, stara się też udawać, że czuje się lepiej niż na prawdę.mam obawy, że weterynarz ze względu na moją ciążę nie był ze mną do końca szczery, ponieważ gdy zobaczył, jak bardzo się zdenerwowałam nawet nie wspomniał mi o powiększonej nerce dopiero powiedział to osobie która mi pomogła przyprowadzić do niego psa.... Od weterynarza usłyszałam, że jeżeli to rak złośliwy to i tak daje mu 3 miesiące o ile przetrwa najgorsze...dlatego stwierdziłam, że nie chcę go męczyć operacjami tym bardziej, że ma swoje lata... Stan zdrowia mojego psiaka pogorszył się nagle...w kwietniu wydaje mi się, że było jeszcze dobrze, drasneło go auto i starannie sprawdzałam czy go nic nie boli w brzuchu uciskając co prawda nie za mocno pies oprócz tego, że przez pierwsze 5 min kulał to nie dawał żadnych sygnałów że coś go boli...dopiero od niedawna zaczęło być źle...stawy mu siadły,apetyt zaczął być różny, schudł, i zrobiły mu się jasne oczy a jego brzuch stał się napuchnięty Podaję wyniki badań: ALKP = 53 U/L NORMA ALT = 105 U/L WYSOKIE NORMA JEST DO 100 AST = 35 U/L NORMA BUN = 16 mg/dL NORMA CREA = 0,7 mg/dL NORMA WBC 19,4 X 10 ^9/L H LYM# 4,3X10^9/L MID# 0.8 X 10^9/L GRA# 14,3 X 10^9/1 H LYM% 22,4% MID% 4,1 % GRA% 73,5% RBC 3,34 x 10^12/L L HGB 8,3 g/dL L MCHC 378 g/L MCH 24pg MCV 64,9 fL RDW-CU 14% RDW-SD 44,7 fL HCT 21,7 % L PLT 62x10^9/L L MPU 9,9 fL PDW 7,4 fL L PCT 0.062% L P-LCR 42,4 % Ma drobne zmiany z sercem ale nadaje się do operacji... Proszę o szczerą opinię czy operować go czy lepiej nie ryzykować i dać mu pożyć nie chcę go zawieść bo on też mnie nigdy

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2015-11-23
Witam, pies ma krwawiący guz na śledzionie więc należy ją usunąć hamując tym samym krwotok. W/z z powyższym pies ma niedokrwistość, i jeśli to ja miałbym robić operację to zalecałbym podanie krwi przed zabiegiem. Z nerką do końca nie wiadomo co jest, można ją obejrzeć śródoperacyjnie, ewentualnie pobrać materiał do badania. To czy guz jest złośliwy czy nie nie ma w tej chwili dużego znaczenia, ponieważ bez operacji pies się raczej wcześniej niż później wykrwawi. Operacja nie jest specjalnie skomplikowana technicznie. Rokowanie jest dość szerokie ze względu na różny charakter nowotworów tego narządu: od dobrego (max 1 -1,5 rok zycia) do niepomyślnego (nawrót choroby i przerzuty wciągu kilku tygodni).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl