Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii guz pod skóra u goldena w okolicach łopatki

Forum

guz pod skóra u goldena w okolicach łopatki

Witam, mam 10-cio miesięcznego goldena. dziś zauważyłam u niego podskórny guzek wielkości śliwki w okolicach prawej łopatki. guz przesuwa się pod skórą a mój piesek pozwala go dotykać ,nie reaguje bólem, ignoruje go. Piesek nie dawno przyjmował zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jest możliwe, że guz jest spowodowany jakąś reakcją alergiczną po zastrzykach? pies otrzymywał zastrzyki w kark i w udo. dostawał je z powodu zatrucia plastikiem który zjadł podczas zabawy gdy był sam w domu. pies ostro wymiotował i miał bóle brzucha, na początku dostał też zastrzyki przeciwwymiotne. pies ma duży apetyt, jest wesoły, dynamiczny, skory do zabawy jak to golden w jego wieku:) proszę o radę. guz jest dość duży i da się go złapać palcami.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-03
Opisany przypadek to prawdopodobnie polekowe zapalenie tkanki podskórnej. Odczyny po zastrzykach są najczęstszym powikłaniem jakie w tym przypadku występuje. Goldeny to rasa, u której takie powikłania zdarzają się stosunkowo często. Zwykle zgrubienia mijają same, czasem warto stosować rozgrzewające okłady, wtedy gojenie przebiega szybciej. W krańcowych przypadkach może dojść do martwicy skóry, wtedy zawsze należy udać się do lekarza prowadzącego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl