Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Guz na łapce psa...

Forum

Guz na łapce psa...

Witam. Mojemu psu ostatnio wyrósł na łapce olbrzymi guz. W tym miejscu nie ma sierści, jest czerwony, pies bardzo często liże to miejsce. Byłem u weterynarza, dał mu jakieś pastylki, ale poprawy nie ma. Guz nie zniknął, nawet się nie zmniejszył, a pastylki pies zażywa już 3 tygodnie. Bardzo się o niego martwię. Czy ktoś może mi coś doradzic?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-10-21
Dzień dobry.
Guzy nowotworowe mogą mieć charakter złośliwy lub łagodny. Zależnie od tego różne jest rokowanie i postępowanie, dlatego rozróżnienie postaci jest w takich sytuacjach bardzo istotne. Rozpoznanie polega na badaniu laboratoryjnym materiału pobranego za pomocą biopsji lub wycinka zmienionej tkanki. Taka interwencja może jednak spowodować podrażnienie komórek guza i przyspieszyć jego wzrost, dlatego często decydujemy się na całkowite usunięcie guza (i dopiero wtedy wysyłamy materiał do badania). Nie istnieją uniwersalne leki na guzy u psów, nie mam więc możliwości zgadnąć jaką terapię zastosował lekarz. Niezależnie od tego, jeśli nie przynosi ona efektu, warto przedyskutować z lekarzem inne opcje terapii, włącznie z leczeniem operacyjnym.
Pozdrawiam.

P.S. Jeśli problem dotyczy tego samego psa, o którym już dzisiaj była mowa, proszę na przyszłość nie rozbijać treści na 2 oddzielne pytania. Pamiętajmy, że ten sam temat związany z danym zwierzęciem/problemem kontynuujemy na forum w (tym właśnie) utworzonym wątku.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl