Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Gryzienie przez kota w trakcie zabawy.

Forum

Gryzienie przez kota w trakcie zabawy.

Witam. Mam problem z zachowaniem kota a konkretnie z gryzieniem w trakcie zabawy. Wiem,ze koty lubia gryzc i drapac w trakcie zabawy ( namiastka polowania ),zwlaszcza male koty,jednak moj kot gryzie i drapie bardzo mocno - wrecz zatraca sie w tym i nie chce przestac ! Kot ma obecnie 22 miesiace i jest u mnie od 2 miesiecy . Gryzie po chwili praktycznie w kazdej sytuacji - przy czesaniu, przy glaskaniu i w trakcie zabawy. Prosze o rade ,jak moge zniechecic kota do takich zachowan-chcialabym,zeby wspolna zabawa byla przyjemna dla obu stron.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-02-23
Witam.
Kot w ten sposób daje sygnał, że chce dominować. Podczas zabawy nie powinno się szarpać kota, ponieważ pobudza to do agresji. Jeśli gryzie podczas czesania/głaskania, proszę przerwać czynność i odejść od kota, dać mu do zrozumienia, że nie toleruje Pani tego zachowania. W przypadku trudności w utrzymaniu prawidłowych relacji właściciel-kot warto zaprosić do domu behawiorystę, który na podstawie obserwacji i dłuższej rozmowy doradzi jak postępować.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl