Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Gronkowiec w uchu u psa.

Forum

Gronkowiec w uchu u psa.

Witam. Mój pies ma gronkowca w uchu jest w wieku 2-lat , a oprócz niego mam jeszcze sunie która jest bardzo podatna na różne choroby. Czy ta choroba jest wyleczalna na 100 procent , bo weterynarz mi powiedział że tą chorobą można się zarazić . A obawiam się że mogę stracić oba psy. A oprócz tego mam dwoje dzieci , jedno z dzieci jest chore na padaczkę czy jest to możliwe że my też się zarazimy , czy to tylko atakuje zwierzęta . Słyszałam że ta choroba jest nie wyleczalna że będę musiała uśpić psa . I że po takiej chorobie nie będę mogła mieć innych zwierząt . Proszę mi wyjaśnić na czym ta choroba polega .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-31
Dzień dobry.
Nie wszystkie gatunki gronkowców są bezwzględnie chorobotwórcze, część stanowi naturalną florę bakteryjną skóry. Istotny jest więc gatunek/szczep bakterii oraz jego lekowrażliwość. Na podstawie tych informacji można mówić o potencjalnej zaraźliwości oraz o możliwościach leczenia. Czy został zrobiony wymaz z ucha - badanie bakteriologiczne z antybiogramem?
14xkamciax14
Data dodania: 2011-04-07

Witam ponownie i dziękuje za odpisanie do mnie. Pies miał zrobiony wymaz i wyszło cytuje , 1) Staphylococcus haemolyticus- metycylinowrażliwy MLSB-indukcyjny nie powinno się stosować makrolidów limkozamidów i streptogramin z grupy B. CEFTRIAKSON-S-wrażliwy GENTAMYCYNA-S-wrażliwy KOTRIMOXAZOL-S-wrażliwy MARBOFLOXACIN-S-wrażliwy CEFOVECIN-S-wrażliwy KLINDAMYCYNA-R-oporny TETRACYKLINA-S-wrażliwy PENICYLINA-R-oporny ERYTROMYCYNA-R-oporny Powiedziano mi tylko że to jest gronkowiec i dano takie wyniki oraz listę leków do wykupienia .Pies otrzymuje leki od tygodnia ale nie widać poprawy , bardzo schudł ,nie wiem co robić proszę mnie pokierować dalej . I z góry dziękuje.

Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-04-07
Metycylinowrażliwe gronkowce zwykle nie są groźne dla ludzi i zwierząt ze sprawnym układem odpornościowym. 
W przypadku bakeryjnego przewlekłego zapalenia zewnętrznego kanału słuchowego terapia musi trwać dużo dłużej niż tydzień, aby przynieść widoczne efekty. Powinna opierać się na leczeniu miejscowym (preparat podawany do uszu po ich wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu) i w tym przypadku antybiotykoterapii ogólnej (z uwzględnieniem antybiogramu). 
Jakie dokładnie preparaty dostaje pies (i ile waży)?
14xkamciax14
Data dodania: 2011-04-07
PIERWSZE LEKI JAKIE PIES OTRZYMYWAŁ TO BYŁY SUROLAN I AURIZON . A NA CHWILE OBECNĄ OTRZYMUJE METRONIDAZOL KREM , METRONIDAZOL POLPHARMA -tabletki ORAZ DIPROGENTA MAŚĆ . A USZY CZYSZCZĘ MU OTIFREE .
14xkamciax14
Data dodania: 2011-04-09
waży 29.5kg
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-04-09
Stosowany wcześniej miejscowo do uszu Aurizon zawiera m.in marbofloksacynę - antybiotyk, na który bakteria wykazuje wrażliwość wg badania laboratoryjnego. Można więc zapytać lekarza o kontynuację tego leku. Co do pozostałych środków, szczególnie podawanych doustnie, sugerowałbym jeszcze raz wspólnie z lekarzem rozważenie zasosowania preparatów zawierających substancje czynne wg wyniku antybiogramu.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl