Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Golden 8 miesięcy-karma Arion

Forum

Golden 8 miesięcy-karma Arion

Witam!!!Mój Golden od lutego tego roku(po wizycie u Pani doktor)stwierdzajacej ,że trzeba by bylo go bardziej odżywić.,-} dostał propozycje wyboru 2 rodzajów karm suchych Royala i Ariona PREMIUM LARGE PUPPY BREED (wybór mój padł na Ariona -podobno też dobra a tańsza).Piesek fakt z początku miał uprzedzenia do karmy(niezbyt chętnie ją zjadał)a to ze względu,że hodowca karmił domowymi posiłkami tzn.ryż z mięsem,kości drobiowe,wołowina.Z czasem jednak zaczął chrupać Ariona(znów zamowiłem 2szt.) ,lecz nie widzę by się za nim "zabijał"-czy można by było zmieszać z inną markową karmą dla szczeniąt w celu poprawy atrakcyjności???Czy jest do bezcelowe??Według zasady naszej Pani doktor,że nie dajemy zawsze tego co smakuje ale to co jest dobre dla psa( choćby nieraz mial odmiene zdanie?)Proszę o pomoc i ewentualne propozycje karm.Pozdrawiam Roland+ Arno

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-05-13
Dzień dobry.
Stosując karmę dobrej jakości zapewniamy psu właściwie zbilansowaną dietę, odpowiednią proporcję składników i ich wysoką przyswajalność przez przewód pokarmowy zwierzęcia, czyli optymalny sposób żywienia. Producenci karm mogą dochodzić do tego samego celu różnymi drogami, tzn. karmy będą różnić się składem, proporcją związków pokarmowych, itd. Nie powinniśmy więc mieszać ze sobą 2 lub więcej różnych karm. Oczywiście można wypróbować kilka różnych karm (marek, linii) i zdecydować się na taką, która oprócz pokrycia potrzeb pokarmowych psa, będzie mu najbardziej smakować.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl