Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii GOLDEN 6miesięcy-kuleje

Forum

GOLDEN 6miesięcy-kuleje

Witam!Mam pytanie dotyczące mojego Goldenka ,który ma niespełna 6 miesięcy(za13 dni).A więc Arno,gdy dlużej sobie pośpo lub poleży-ma problemy po wstanu z chodzeniem tzn.kuleje (oczywiście po jakims czasie przechodzi),ale chciałbym się dowiedzieć co podać psu tzn,jakie tabletki lub dodatki do karmy Ariona,którą jest karmiony?Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.pozdrawiam Roland

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-10
Dzień dobry.
Kulawizna u młodego psa, która nie jest poprzedzona żadnym urazem, może wynikać z zaburzenia rozwoju stawów. W celu wykluczenia tego typu zmian należy wykonać badanie kliniczne i ortopedyczne, aby określić ich dokładną lokalizację. Następnie zwykle wykonuje się RTG danego stawu czy stawów. Dopiero wtedy rozważamy z lekarzem jakie są możliwości terapii w danym przypadku. Karma, o której Pan wspomina jest dobrej jakości, dodatek do niej preparatów wspomagających funkcjonowanie chrząstek stawowych jest dobrym pomysłem, ale nie wyleczy wszystkich zmian w stawach psa, dlatego nie zwlekałbym z wykonaniem badań. Wybór środków wzmacniających stawy jest bardzo duży, o pomoc w doradzeniu konkretnego preparatu zwróciłbym się w podczas wizyty gabinecie weterynaryjnym.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl