Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Fokus

Forum

Fokus

Mam 2 pytania: Pies moich rodziców mapewien problem z uszami. Strasznie czsami mu śmierdzi z uszu, często się drapie po uszach i wtedy strasznie śmierdzi. Pies moich rodziców ma chopla na punkcie piłki i takich rzeczy podobnych. Ostatnio wrzucił w kąt piłkę gdzie są kable o różnych napięciach, wyleciał z tego kąta jak obłąkany nic nie widział tulił się do rodziców jakby się czegoś przestraszył lub prąd go kopnął. To już się parę razy zdarzyło. Kiedyś było takie zdarzenie że pies reagował na dotyk skomleniem i piszczeniem. Nie wiem czy to nie jest choroba psychiczna. Nie wiem czy to ważne ale moi rodzice zauważyli grzyba na scianie w kącie gdzie często przesiaduje, może to jest przyczyną dziwnych zachowań psa.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-03-14
Witam.
Radziłabym udać się na wizytę do lekarza weterynarii, który oceni podsawowe parametry życiowe psa, a także co jest w tym przypadku wskazane wykona badanie otoskopowe (badanie uszu). Należy bowiem ocenić czy mamy do czynienia ze stanem zapalnym kanałów słuchowych zewnętrznych i jakiego może być pochodzenia (bakteryjne, grzybicze). Warto wysłać materiał pobrany z ucha do badania mykologicznego i/lub bakteriologicznego. Jeśli taki stan ma miejsce, wykonuje się toaletę uszu a następnie wdroża odpowiednie leczenie. Najczęściej w postacikropli/maści do uszu z. Co do kopnięcia prądem, proszę uniemożliwić psu dostęp do kabli i obserwować czy nadal będzie się tak zachowywał. Jeśli śmierdzi z uszu, pies odczuwa ból podczas drapania, to stan ten prawdopodobnie trwa dłuższy czas, nie jest to komfortowa sytuacja dla psa.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl