Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii entropium

Forum

entropium

Witam, Mam 6-miesięcznego chow chow. Od jakiegoś czasu bardzo łzawi mu oczko, zauważyłam, że zawija mu się dolna powieka, weterynarz stwierdził, że jest to entropium, dał kropelki do oka i powiedział że w przypadku gdy nie pomogą będzie trzeba wykonać korektę powieki. Czy można taki zabieg wykonać 6-miesięcznemu szczeniakowi? Dwa tygodnie dostawał kropelki, teraz tydzień już jest bez, oko wygląda coraz gorzej, bardziej łzawi a wczoraj pojawiła się w oczku ropa (chyba ropa, taki zielonkawy wyciek z oka) Czy są jakieś leki które mogą pomóc, czy konieczna jest operacja?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-07-02
Witam, prawdopodobnie potrzebna będzie operacja, rasa te jest predysponowana do tego rodzaju schorzeń i ciężko jest odnieść sukces terapeutyczny metodą zachowawczą - problem będzie nawracał. Zanim jednak rozpocznie się postępowanie chirurgiczne należy opanować trwający stan zapalny przy pomocy leków. Pozdrawiam.
ela1986
Data dodania: 2012-07-02
Czy taki zabieg można robić 6-miesięcznemu szczeniakowi?
Różne opinie słyszałam, raz że trzeba poczekać aż w pełni rozwinie sie głowa innym razem żeby zabieg zrobić jak najszybciej zanim uszkodzi się oko.
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-07-04
ja bym radził jak wyżej, podleczyć oko aby ustąpił obrzęk i robić zabieg.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl