Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii dziwne zachowanie u świnki morskiej

Forum

dziwne zachowanie u świnki morskiej

Moja świnka morska od wczorajszego wieczora strasznie dziwnie się zachowuje.Jest nerwowa,w swoim akwarium przewraca wszystko ''do góry nogami'',a przy tym drapie się i gryzie futerko.Żadne pasożyty zewnętrzne nie są widoczne,ale świnka w niektórych miejscach ma niewielkie strupki.Znajomy wet. polecił smarowanie takich miejsc olejem roślinnym,jednak tak jak mówiłam na wstępie świnka od wczoraj zachowuje się strasznie nerwowo i ucieka gdy próbuję jej dotknąć.Jak jej pomóc i co może być przyczyną tak dziwnego zachowania.Proszę o poradę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Andrzej Krajewski
Data dodania: 2010-07-12
Witam
Takie objawy mogą jednak wskazywać m.in. na pasożyty. Ponieważ nie zawsze pasożyty skóry są widoczne tzw.gołym okiem. Czasami potrzebne jest badanie zeskrobiny skóry lub badanie mieszków wlosowych.
Może to być także alergia np. na pokarm. Trzeba zastanowić się czy świnka w ostatnich kilku dniach nie dostawała nowych smakołyków lub innego jedzenia. Może to być także alergia kontaktowa - np biega po dywanie, który był ostatnio czyszczony chemicznie.
Niewykluczona jest też grzybica - czasem powoduje świąd - należy obejrzeć skórę dokładnie. Przeczesać sierść pod włos i obserwować czy nie ma przerzedzeń.
Wszystko wymaga przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i w oparciu o niego dalszych badań.
Pozdrawiam Andrzej Krajewski

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl