Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii dziwne zachowanie młodej suczki po zabawie

Forum

dziwne zachowanie młodej suczki po zabawie

Witam mam 11miesięczną suczkę rasy amstaff mam problem który postaram się jak najlepiej opisać.Zaczeło się wczoraj zabrałem latarkę i poświeciłem po podłodze pies to zauważył obserwował punkt więc zacząłem przesuwać go od psa a pies go gonił wszystko trwało to około 2minut. Wieczorem pies zachowywał się całkiem inaczej niż dotychczas siedział w korytarzu i zachowywał się tak jak by szukał tego światła.Nic ją nie interesowało całkiem inny pies.Rano kiedy wychodziłem do pracy zachowywała się jak zawsze kiedy wstanie o 6rano.Później dostałem sms-a, że pies zachowuje się normalnie.Wróciłem do domu i rzeczywiście pies był normalny pełen energii i nie oglądał się za tym punktem.O 19:30 wróciłem z spaceru i od razu zaczeła robić to samo co wczoraj.Próbowałem ją czymś zainteresować ale nic to nie dało.Dodam, że wczoraj też zaczeła zachowywać się tak jak zaczeło się ściemniać.Strasznie mnie to martwi.Wiem, że to moja wina ale nie mogłem przewidzieć, że tak się będzie zachowywać. Dzięku

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-08-18
Dzień dobry
W samym zachowaniu nie ma niczego niepokojącego. psy to zwierzęta bardzo ciekawe świata, obdarzone inteligencją i spostrzegawczością. Pies pamięta rzeczy złe i dobre, podobnie jest w tym przypadku. Światło latarki podziałało mocno ekscytująco i nie jest to powód do zmartwień. Raczej warto ten fakt wykorzystać i włączyć w tok szkolenia. Niech pies wie, że za to co zrobi dobrze pobawicie się z nią latarką, gdy coś zmaluje to latarki nie będzie. To tylko przykład jak ten fakt można wykorzystać. Oczywiście inwencja jest po waszej stronie. Zwierzaki lubią zabawę, należy to tak traktować i nic złego z tego nie wyniknie. W każdej zabawie musi być jednak umiar i zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl