Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Dziwne drgania mięśni u kotki

Forum

Dziwne drgania mięśni u kotki

Dobry wieczór. Moja kotka została mamą 10 maja i maluszki już odeszły do nowych domów. Kotka nasza ma dziwne drgania mięśni albo skóry już sama nie wiem. Jak leży jest wszystko w porządku ale jak stoi a zwłaszcza jak szykuję jej jedzenie to ma dziwne skurcze, drga jej cała skóra a najbardziej ogon, nie wiem jak to dokładnie opisać ale ogon to jej nawet faluje. Bardzo dziwnie to wygląda i powiem szczerze że bardzo mnie martwi. Przed ciążą mała nie miała takiego czegoś, wszystko zaczęło się po porodzie. Dodam że schudła bardzo. Byłam u weterynarza z nią i Pan doktor powiedział że mała schudła ponieważ tak ją wykończyły maluszki, były cztery sztuki. Faktycznie maluchy cały czas tylko leżały przy cycku mamy a ona sama była bardzo opiekuńczą mamą. Teraz już jest po sterylizacji. Dodam że według wskazań weterynarza karmimy ją karmą dla małych kotów aby trochę przytyła, niestety nadal jest bardzo chuda. Sama już nie wiem co z tym zrobić. Dodam że mała jest wesołym kotem, nie narzeka na brak apetytu a wręcz przeciwnie jest często głodna, potrafi jeść 6 razy dziennie a i tak nie tyje. Najbardziej jednak martwią mnie te dziwne drgania - falowania skóry, są bardzo intensywne. Dziękuję z góry za odpowiedź .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-08-16
Prawdopodobnie chodzi tu o zespół falującej skóry, etiologia tego schorzenia może być skomplikowana, należy brać pod uwagę zmiany neurologiczne, urazy. Ale zwykle choroba występuje gdy kot przebywa w zbyt ubogim sensorycznie środowisku. Kot ze swojej natury jest zwierzęciem ciekawskim, przebywanie w zamkniętej przestrzeni wywołuje stres środowiskowy czego objawem może być zespół falującej skóry. Należy zapewnić kotu więcej zabawy, ciekawych kryjówek, słowem pobudzić go środowiskowo. Oczywiście równolegle można wykonać badania: kliniczne, krwi, neurologiczne.
aga2382
Data dodania: 2016-08-17
Bardzo dziękuję za odpowiedź. 
Kotka ma zapewnione naprawdę dużo zabawy i ruchu, wychodzi też na dwór, w domu są jeszcze dwa inne koty, starsze od niej i też się bawią razem. Na pewno zrobię jej badania i zobaczymy co one pokażą
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-08-17
Jeśli kot jest wychodzący to problem może mieć inne źródło niż opisałem. Konieczne jest wykonanie badań.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl