Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii dyszenie i dreszcze

Forum

dyszenie i dreszcze

witam.niepokoje sie swojego 5-letniego psa.Wieczorem bardzo dyszał i cały sie trząsł.trwało to ok 20 minut .starałam sie go uspokoic ,głaskałam ,podałam wode (ktorej nie chciał pic)w koncu mimo pory ( 2 w nocy )zabrałam na spacer ,myslac ze moze chce sie załatwic(mimo wieczornego spaceru.kiedys tak dyszała jak chciała kupke)Pies wysiusiał sie i wróciłysmy do domu .Pies wydawał mi sie wieczorem osowiały ,zmieniał co chwile miejsce ale nie wydawało mi sie to az tak niepokojace .mimo spaceu pies nadal dyszał i chciał sie schowac .po 10 minutach uspokoił sie i zasnął.Ps. przy któryms głaskaniu odchylił bardoi głowe jakby nie chciał tego lub jakby go bolało .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-10-25
Dzień dobry.
Niepokój, drżenia i dyszenie mogą być związane z odczuwaniem przez psa bólu lub dyskomfortu. Przy braku innych, niepokojących objawów trudno podać możliwą przyczynę, a tym bardziej ją zlokalizować. W tym celu konieczna jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz zbada psa i postara się znaleźć źródło problemu. Jeśli wynik badania klinicznego nie pozwoli na postawienie rozpoznania, pomocne mogą okazać się badania dodatkowe - badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz diagnostyka obrazowa (USG/RTG). Myślę, że warto nie zwlekać z wizytą. Wiele chorób może zaczynać się i objawiać w taki sposób, a jeśli okaże się, że był to jedynie pojedynczy, niespecyficzny epizod, wykonanie kontrolnych badań stanu zdrowia u 5 letniego psa, wcale nie jest złym pomysłem.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl