Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii duszenie się psa

Forum

duszenie się psa

Mam 11 letniego pas rasy YORK, do tej chwili w idealnej kondycji, nie otyły, od pewnego czasu ma ataki duszności, już 2 razy w przeciągu miesiąca wylądowaliśmy na pogotowiu w nocy bo sie dusił , miał zrobione zdjęcie nie ma zapadniętej tchawicy, wręcz przeciwnie bardzo poszerzona, jak w takim razie może się tak dusić? na stałe dostaje tritace 2,5 pół tabletki lekarz twierdzi że to profilaktycznie by lepiej pracowało Tofusiowi serduszko.Dziś znów dostał atak duszności dosłownie nie może złapać powietrza dostal jakiś zastrzyk ( steryd) który otrzymałam od weterynarza i trochę mu pomogło. Dziś robiłam tofiemu badanie krwi może to coś wyjaśni? nie wiem co robić lekarz też nic konkretnego nie umie odpowiedzieć, Jak pomóc mojemu ukochanemu pieskowi boje się co będzie jak wszyscy domownicy będa w pracy a Tofi dostanie duszności kto poda mu ten zastrzyk, czy to można jakoś wyleczyć? ma temperature 38

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-01-24
Dzień dobry. Duszność najczęściej wynika z zaburzeń w układzie oddechowym i/lub krążenia. RTG to nie jedyna metoda diagnostyczna. Badanie krwi oczywiście jest dobrym pomysłem - morfologia pozwoli stwierdzić czy występuje stan zapalny, czy nie ma niedokrwistości, a biochemia umożliwi m.in. wstępną ocenę pracy wątroby i nerek, ale konieczne mogą okazać się też dalsze badania dodatkowe z zakresu diagnostyki obrazowej. Do dokładnej oceny światła tchawicy (a także gardła, podniebienia miękkiego, krtani) służy endoskopia, a do oceny pracy serca EKG i USG (echo). Skoro niepokojące objawy wciąż się utrzymują, a dotychczasowe postępowanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów należy szukać dalej, żeby poznać przyczynę problemu.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl