Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Drgawki u kota

Forum

Drgawki u kota

Witam. Dziś rano wrócił mój kot do domu po dwóch dniach. Był on strasznie dziwny. Był słaby i miał drgawki. Zaniosłam go do pudełka gdzie zawsze sypiał, a gdy zeszłam do niego po trzech godzinach było tak samo jak wcześniej.. Gdy go postawiłam na ziemi to ledwo się na nogach utrzymał, a gdy go trzymałam na rękach to w ogóle się nie przytulał ( zawsze to robił) a gdy go głaskałam to nawet nie mruczał.. Nie wiem co mu jest.. Dodam, ze gdy wrócił był bardzo przemoczony.. Czy może być to grypa czy może jakieś zatrucie ? Bardzo bym mu chciała pomóc, ale nie wiem jak :(. Proszę o odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-04-26
Dzień dobry.
Powinna Pani jak najszybciej udać się z kotem do gabinetu weterynaryjnego. Nie wiemy co mogło się wydarzyć podczas nieobecności kota i jaka jest przyczyna objawów. W pierwszej kolejności należy podejrzewać zatrucie lub uraz. Konieczne jest zbadanie kota przez lekarza. Jeśli wynik badania klinicznego nie pozwoli na postawienie rozpoznania, niezbędne mogą okazać się badania dodatkowe (jak badanie krwi, RTG, itp.). Podczas wizyty lekarz zdecyduje też o wdrożeniu odpowiedniej terapii.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl