Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii drgawki u kota

Forum

drgawki u kota

Witam. Jestem właścicielką 2 czarnych kotów. Bardzo zaniepokoiło mnie zachowanie jednego z nich. Od czasu gdy jest tak ciepło mój kot dostał drgawek przy czym ma skurcze mięśni, powiększone źrenice i przyspieszone tętno... Podczas drgawek ślini się. Wczoraj taki napad powtórzył się 2 razy wieczorem. gdy już minie kot jest skołowany, strasznie miałczy i szuka chłodnego miejsca. Kot skończył rok. Podejrzewam że może to być padaczka czy coś w tym rodzaju ale nie jestem weterynarzem. Nie wiem też co robić w takiej sytuacji...Bardzo się martwię i proszę o pomoc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-13
Dzień dobry. Opisane objawy mogą wskazywać na padaczkę, ale w celu potwierdzenia tej choroby należy wykluczyć inne jednostki mogące wywoływać podobne objawy. Należy zacząć od wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad (czy kot jest wychodzący, czy mógł mieć dostęp do substancji toksycznych, dokładny opis ataku, itd.) oraz wykona badanie kliniczne i neurologiczne. Kolejnym krokiem jest badanie krwi (morfologia i biochemia) i badanie moczu, co umożliwia ocenę funkcjonowania narządów wewnętrznych. W przypadku rocznego kota (jeśli mamy do czynienia z padaczką) wyniki badań nie powinny odbiegać od normy. Jeżeli stwierdzone zostaną jakieś zaburzenia, konieczna będzie dalsza diagnostyka. Zależnie od stanu kota i wyników wszystkich badań, lekarz zaleci odpowiednie postępowanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl