Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii drapiąca się świnka morska

Forum

drapiąca się świnka morska

Witam, ostatnio zauważyłam, że moja młodziutka świnka morska strasznie się drapie, gryzie sama siebie itp. Poszłam do weterynarza, ale nie stwierdził żadnych pcheł ani innych robali. Jednak na wszelki wypadek pani zapisała nam proszek przeciwpchelny czy coś takiego, miałam 2 razy ją posypać w tygodniu i koniec. Ale to w ogóle nie pomogło, do tego świnka zaczęła w klatce podskakiwać jak opętana (być może tylko się bawiła, ale robi tak często). Na ściółkę wątpię, żeby była uczulona, bo jest sprawdzona na moich dawnych chomikach :D Czy możliwe żeby weterynarz nie zauważył pcheł?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-05-27
Dzień dobry. Przyczyn świądu może być bardzo wiele. Brak pcheł nie wyczerpuje wszystkich możliwości, nie ma też niestety zależności pomiędzy brakiem reakcji alergicznej na ściółkę u chomików i obecnie u świnki. Skoro niepokojące objawy się utrzymują należy szukać dalej, tzn. kontynuować diagnostykę wykluczając po kolei możliwe przyczyny (od środowiskowych, po zakaźne, alergiczne, itd). Proszę podzielić się swoimi wątpliwościami z lekarzem prowadzącym. Wspólnie powinniście Państwo ustalić dalszy plan działania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl