Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Dokarmianie 2 dniowego Sczeniaczka.

Forum

Dokarmianie 2 dniowego Sczeniaczka.

Witam, moja suczka wczoraj urodziła. W miocie jest sześć szczeniaków, w tym jeden dwa razy mniejszy od reszty. Odratowałem go, byłem u weterynarza ale konkretów nie usłyszałem. kazała go dokarmiać kozim mlekiem pół na pół z wodą. Ma odruch ssania ale nie jest w stanie za długo utrzymać sutka w buzi, traci równowagę jednak widac że ma dużo siły. Moje pytanie brzmi czy ktoś miał już taki przypadek ? Chciał bym prosić o szczegóły w dokarmianiu. Przede wszystkim ile powinien wypić mleka oraz co jaki czas go karmić. Dziś zjadł około 5 ml mleka, nie wiem czy to dużo czy mało. Proszę o odpowiedź. Suczka rasy Boxer

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-03-29
Dzień dobry. Zdarza się, że jedno ze szczeniąt w miocie jest słabsze i mniejsze od pozostałych. Zwykle trudno jest (bądź jest to niemożliwe) określić przyczynę takiego stanu. Może być ich bardzo wiele - ze strony suki (przebieg ciąży, porodu, wpływ czynników środowiskowych, zakaźnych, itp.), ze strony szczenięcia (zaburzenia rozwojowe), itd. Odchowanie takiego szczenięcia jest trudniejsze, ale nie niemożliwe. Wymaga to pewnego nakładu pracy. W takich przypadkach polecamy zastosowanie gotowych, pełnoporcjowych preparatów mlekozastępczych dla szczeniąt. Są one dostepne w gabinetach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych. Dawkowanie określa producent danego preparatu. Zwykle do 2 tygodnia życia konieczne jest karmienie przez smoczek lub (ostrożnie, powoli) przy użyciu strzykawki. Ilość posiłków to najczęściej 8-10 w ciągu doby. Od ok. 4 tyg życia można zacząć wprowadzać stały pokarm, początkowo mieszając go z preparatem mlekozastępczym.
Zachęcam też do lektury artykułu na tema żywienia psów na stronie portalu: http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/dietetyka/zywienie-psow-37.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl