Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii czym zabezpieczyć łapkę Kotki?

Forum

czym zabezpieczyć łapkę Kotki?

Pisałam do Pana/Pani niedawno. Kotka po wypadku. No coż.... Kotka już w żywiole radości. Tylko jest jeden problem... Jak zabezpieczyć tą przednią prawą łapkę, skoro ma częściowy niedowład? Łapka podwinięta wo wewnatrz i trze nią i wytarła się mała ranka... Nie wiem, czy Kotka odzyska czucie całkowite w łapce... Dajemy jej witamine B, gdzie powinna działać na nerwy, czesto ją głaszczemy, masując. ona dużo chodzi i biega - i jest radosnym zwierzeciem... Nie chce jej amputować czy coś. Łapka jest ciepła, żyje, tylko tak jak wczesniej pisałam musi miec uszkodzone jakies nerwy... Jak ja zabezpieczyć, czym zeby nie robiła sie jej ranka?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-05-10
Dzień dobry. Odzyskanie czucia w łapce jest możliwe. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia nerwów. Rokowanie powinno opierać się o ocenę neurologiczną odruchów z nerwów unerwiających kończynę. Powtarzanie badania w ustalonych odstępach czasu powinno umożliwić oszacowanie przebiegu tego procesu. Wspomagająco należy wykonywać masaże oraz bierne ruchy stawów. W celu przeciwdziałania wtórnym uszkodzeniom kończyny trzeba założyć opatrunek. Konieczne może też być zastosowanie miejscowych preparatów antyseptycznych. W tym celu o pomoc należy zwrócić się do swojego lekarza weterynarii.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl