Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii czy trzeba szczepić na jesień ?

Forum

czy trzeba szczepić na jesień ?

Mam mieć królika jestem ciekawa czy króliki [potrzebuja szczepień? a także obcinać pazurki ? jeśli tak to jak to sie robi i czym ? czy weterynarz też obcina pazurki królikom i ile mnie więcej to koszytuje

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-10-18
Dzień dobry. Króliki zwykle szczepi się przeciwko 2 chorobom: myksomatozie i pomorowi. Pierwsze szczepienie wykonuje się w wieku 10 tygodni. Powtórne szczepienia przeprowadza się zależnie od wskazań (środowiska życia, kontaktu z innymi zwierzętami, narażenia na kontakt z wirusami, rodzaju dostępnych preparatów, itd, itp.). Kalendarz szczepień ustala się więc indywidualnie wspólnie z lekarzem weterynarii.
Pazurki skraca się u królików zależnie od potrzeb. Można to robić samodzielnie w domu przy użyciu specjalnego obcinacza (do kupienia w sklepach zoologicznych). Podczas wizyty w gabinecie weterynaryjnym warto poprosić lekarza o zademonstrowanie tej stosunkowo prostej czynności.
O ceny usług pytamy w placówce, do kŧórej zamierzamy się udać (nie ma jednego, ustalonego cennika w weterynarii, stąd ceny mogą się znacznie różnić pomiędzy lecznicami).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl