Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Czy to może być niedoczynność tarczycy?

Forum

Czy to może być niedoczynność tarczycy?

Witam. U mojego psa stwierdzono ostatnio niedoczynność tarczycy. Poczytałam o objawach tej choroby i zastanawiam się, czy mój drugi pies nie cierpi na to samo (czy jest to ewentualnie moja sugestia). Suczka, pudel miniatura, 7 lat bardzo mocno tyje, mimo dosyć znacznego ograniczenia porcji. Ciągle śpi, jest apatyczna, nie jestem w stanie zmusić jej do żadnego wysiłku fizycznego. Kiedyś chętnie biegała za piłką a teraz długo się zastanawia czy wyjść się wysikać. Ma również rozwolnienia, prawie ciągle ma brudny ogon i okolice odbytu. Po umyciu skóra wygląda na bardzo podrażnioną, jest czerwona, czasem krwawi odbyt. Pociemniała jej skóra na grzbiecie, ma jasną sierść i jest to bardzo widoczne, wygląda jakby się opaliła. Poza tym jej sierść jest bardzo sztywna, wręcz niemiła w dotyku. Na grzbiecie robią się jej brązowe strupki, w pierwszej chwili myślałam, że jest to zaschnięte błoto, ale po umyciu i usunięciu strupków okazało się, że pod spodem skóra jest czerwona. Czy to mogą być objawy niedoczynności tarczycy? Niedługo idę na wizytę kontrolną z chorym psem i zastanawiam się, czy suczce robić badania krwi w tym kierunku? Suczka nie jest wysterylizowana, 3 razy rodziła, jest zaszczepiona i odrobaczona. Dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-05-15
Zanim zleca się badanie dodatkowe należy najpierw zbadać psa klinicznie. Nie mniej jednak te objawy mogą sugerować niewydolność tarczycy. Proponuję pokazać psa temu samemu lekarzowi i podzielić się spostrzeżeniami. Pozdrawiam. p.s. W przyszłości proszę kontynuować wątek na forum bo Admin może usunąć pytanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl