Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii czy pies ma padaczkę

Forum

czy pies ma padaczkę

Witam, mam psa kundelka 13lat średniej wielkości.Do tej pory nie miał większych dolegliwości. Kilka dni temu nie mógł ustać na tylnej łapie przewracał się, myślałam że to jakiś skurcz od zimna były wtedy te duże mrozy. Dzisiaj w nocy powtórzyło się to i co więcej dostał tak jakby padaczki, leciała mu ślina z pyska a nawet oddał mocz.Nie mógł leżeć, dopiero kiedy trzymałam go na rękach to ustąpiło. Ale ta noga jest tak jakby sparaliżowana, nie może na nią stanąć, ma ciągle wyprostowaną jak idzie. Proszę o radę, co to może być czy to bardzo niebezpieczne. Pozdrawiam Beata

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-13
Dzień dobry. W przypadku podejrzenia padaczki kluczowe znaczenie ma dokładna diagnostyka. Rozpoznanie polega na wykluczeniu innych, możliwych przyczyn, które mogą się objawiać drgawkami. Podstawą jest badanie kliniczne i neurologiczne (element badania ogólnego polegający na serii testów służących ocenie funkcjonowania układu nerwowego). Badania te, szczególnie neurologiczne, wymagają powtarzania w celu monitorowania przebiegu/charakteru procesu. W celu wykluczenia chorób metabolicznych konieczne jest pełne badanie krwi (morfologia i szeroki profil biochemiczny). Zebranie tych informacji powinno pozwolić na wstępne rozpoznanie i/lub na ukierunkowanie dalszej diagnostyki.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl