Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Czy możliwe jest bezoperacyjne leczenie tłuszczaka u myszki?

Forum

Czy możliwe jest bezoperacyjne leczenie tłuszczaka u myszki?

Moja myszka ma 1 rok i 3 miesiące. Około 6 dni temu zauważyłam guz na boku barku. Byłam pewna że to nowotwór złośliwy, ale weterynarz powiedział że to tłuszczak i nie zagraża jej życiu. Problem w tym że skoro w ciągu 3 dni kilkakrotnie powiększył rozmiar (teraz od 2 dni na szczęście nie rośnie) to czy może jeszcze urosnąć? Da się to jakoś zatrzymać? Czy możliwe jest bezoperacyjne leczenie tłuszczaka u myszki? Bardzo dziękuję za przeczytanie pytania!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-07-15
Witam, niestety skuteczne jest tylko leczenie chirurgiczne. Jeśli tłuszczak rośnie tak szybko radzę się szybko zdecydować na zabieg. Większy tłuszczak ----> większa rana operacyjna ----> większe ryzyko (po)operacyjne. Pozdrawiam.
kasiaplus10
Data dodania: 2012-07-17
Witam, miałam ten sam problem u psa. Poszliśmy do weterynarza i powiedział ze to na szczęście nic groźnego, ale lepiej to obserwować. Po kilku dniach mu to pękło i znowu pojechaliśmy i zaczął mu to ugniatać i chodziliśmy jeszcze lilka miesięcy i to zniknęło.
kasiaplus10
Data dodania: 2012-07-17
Witam, miałam ten sam problem u psa. Poszliśmy do weterynarza i powiedział ze to na szczęście nic groźnego, ale lepiej to obserwować. Po kilku dniach mu to pękło i znowu pojechaliśmy i zaczął mu to ugniatać i chodziliśmy jeszcze lilka miesięcy i to zniknęło. Mojemu pieskowi też to rosło po prostu w oczach

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl