Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii czerwony łapki

Forum

czerwony łapki

Witam mam problem z moja sunia. Sunia ma rok i 6 miesiecy od ok 1,5 strasznie gryzie łapke w lewej paszce. Wloski na dlugosci calej przedniej lapki zrobily sie czerwone. Bylam z tym u 3 weterynarzy w mojej okolicy, jeden stwierdzil nerwice,inny allergie a 3 zupelnie nic :( Dostawala zastrzyki przeciwswiadowe pomagaly na 2 doby pozniej znowu to samo. Dodam ze od poczatku jest na karmier royal mini, jak drapanie nie ustepowalo znienilam jej na acane-teraz czekamy na royala skin care :( nie wiem czy to alergia,grzyb czy swiezb...bardzo prosze o jakas podpowiedz jakas mala wskazowke zebym tylko jej ulzylo pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-08-12
Witam.
W celu postawienia diagnozy należy wykonać kilka badań dodatkowych. W pierwszej kolejności jak Pani sama zauważyła należy wykluczyć pasożyty ( m.in pchły, świerzb, nużeniec). W tym celu pobiera się zeskrobinę z kilku miejsc, którą ogląda się pod mikroskopem. Skórę warto poświecić lampą Wooda, aby wykluczyć grzyba Microsporum canis. Warto również wysłać zeskrobinę do laboratorium na posiew w kierunku wykrycia bakterii oraz grzybów. Często infekcje bakteryjno-grzybicze są powikłaniem przy obecności pasożytów, czy alergii. W czasie oczekiwania na wyniki można sunię kilka razy wykąpać w szamponie przeciwbakteryjnym, przeciwświądowym. Biorąc po uwagę alergię, psa ustawia się na karmę hypoalergiczną na minimum 8 tygodni, bez podawania innych przekąsek w tym czasie. Na spacerach trzeba uważać, by nie zjadła nic niewłaściwego. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl