Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Czerwone spojówki u psa

Forum

Czerwone spojówki u psa

Witam mam suczkę ma pół roku, mieszaniec Berneńskiego psa pasterskiego i wilczura, to jest mój pierwszy pies i niestety nie wiele wiem na ten temat. Mój pies bardzo często ma czerwone spojówki, ale nie zawsze, o może być przyczyną. Moje drugie pytanie dotyczy karmy, zakupiłam jej ARION z łososiem dla szczeniaków, oraz je również Dolinę Noteci, dodaję jej trochę makaronu, niestety zaczęła się drapać i bardzo wychodzi jej sierść, czy to są nie odpowiednie karmy? Bardzo proszę o poradę. Nadmienić chciałam, że co tydzień jeździmy na działkę na wieś, i zauważyłam że moja suczka coś wyjada z trawy, mąż mówi, że zjada odchody sarny, czy to może być przyczyną tych objawów. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Marzena.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-02-01
Witam.
Czerwone spojówki mogą być fizjologiczne w zależności od stopnia zaczerwienienia lub wynikiem patologicznych zmian w spojówce czy powiekach. Świąd może być skutkiem obecności ektopasożytów i/lub alergii na jakiś składnik pokarmowy. Niewskazane jest mieszanie różnych karm jednocześnie oraz karmienie komercyjną karmą z dodatkiem składników gotowanych przez Panią. Proszę wybrać jedną z wymienionych karm i obserwować pupila. Zjadanie odchodów jest również niewłaściwe. Są na rynku preparaty, które ograniczają ten zapęd. Zatem w celu oceny spojówek oraz świądu zachęcam do wizyty w przychodni weterynaryjnej.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl