Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii czego nie powinien jeść pies?

Forum

czego nie powinien jeść pies?

Witam Moje pytanie jest stare jak świat,ale dla mnie bardzo ważne!!! Mam czteromiesięcznego amstaffa,wraz z żoną postanowiliśmy,że będziemy naszego pupila karmić kuchnią domową i z tym wiąże się moje pytanie:Czego powinienem unikać gotując psu posiłki domowe i czy w tym przypadku powinienem dostarczać psu dodatkowo jakiś witamin? Dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-19
Witam, odpowiednie zbilansowanie diety (aby była chociaż zbliżona do standardu jaki oferuje dobrej jakości karma gotowa) jest dla osoby niewykwalifikowanej praktycznie niemożliwa. Jednak gotując posiłki zbliżone do kuchni dla ludzi również da się zapewnić psu odpowiednie składniki odżywcze. Unikać należy ostrych dodatków, oraz przypraw jak sól i pieprz. Zawartość białka (głównie mięso) powinna wraz z wiekiem być coraz mniejsza na poczet zwiększonej liczby węglowodanów (makaron, ziemniaki, kasze, ryż). Jeśli kiedyś w przypadku choroby będzie konieczne stosowanie diety leczniczej, sytuacja o wiele bardziej się skomplikuje, a ciężko będzie przekonać psa do gotowej karmy. Polecam artykuł o żywieniu http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/dietetyka/zywienie-psow-37.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl