Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii cyklicznie chorujący kot

Forum

cyklicznie chorujący kot

Witam ; Kot domowy, nie wychodzący , adoptowany ze schroniska rok temu (6 lat) , ma objawy zapalenia oskrzeli (charczy podczas oddychania (sporadycznie)] z nosa spływa rozrzedzona krew (czasem). Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu ub roku. Był leczony ...zastrzyki 4 dziennie (tydzień)+prześwietlenie klatki piersiowej., które niczego nie wykazało . Kot był w zasadzie dzikusem ...obecnie jest "zresocjalizowany" jednak włożenie go do transportera jest ogromnym problemem , wpada w stres , szaleje, drapie w konsekwencji staje się apatyczny (w takim stanie zabrałam go ze schronu) Jak już wyżej wspomniałam jest "obłaskawiony" ...inny niż przed rokiem, dlatego chcę mu zaoszczędzić stresu . Proszę o podpowiedź jaki antybiotyk mogę mu podać i w jakiej dawce zastosować (waży ze 3 ,5 kg) . Pozdrawiam ;

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-03-24
W przypadku nawracających cyklicznych infekcji zastosowanie antybiotyku bez określenia antybiogramu jest błędem. Proponuję najpierw wykonać wymaz i określić z jakim drobnoustrojem mamy do czynienia. Po badaniu bakteriologicznym wybór antybiotyku będzie prosty. Niestety musi się pani pogodzić z transportem kota do lecznicy.
Pozdrawiam.
zmartwiona
Data dodania: 2013-03-24
Dziękuję ,
Tak też zrobię , nie mam wyjścia ;
 Pozdrawiam pięknie .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl