Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Cukrzyca u kota

Forum

Cukrzyca u kota

Witam, Mam problem z kotem u kota wykryto cukrzycę 2 tygodnie temu kot ma 4 lata i jest kastrowany . Podaje mu caninsuline 2,5 jednostki 2 razy dziennie skrzykawki 40 kot waży 5 kilo codziennie o 22 mierze mu cukier glukometrem tak ustaliliśmy z weterynarzem mierze także w ciagu dnia jak tylko jestem w domu nie pracuje wyniki są złe kot cały czas ma wynik 350 -500 mg byłam u weterynarza to kazał zmniejszyć ilośc jedzenia teraz podaje kotu od czterech dni 2 razy dziennie 50 g karmy suchej diabetic hill's po 25 g 2 razy dziennie tylko to i dalej wyniki się utrzymują glukometrem mam dobry bo porównywalam wyniki z weterynarzem nie wiem co mam robić proszę o poradę dlaczego ten cukier się utrzymuje taki duży co może być przyczyna dziękuje i pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-01-28
Najpewniej należy zmienić dawkę lub insulinę. Ustalenie leczenia wymaga dużej ilości danych z których wykreśla się krzywą cukrzycową, na jej podstawie dobiera się dawki insuliny. Dawek nie należy zmieniać szybko dlatego też do leczenia cukrzycy konieczna jest cierpliwość. Proponuję przeczytać artykuł o cukrzycy na naszym portalu, informacje w nim zawarte pozwolą na zweryfikowanie ogólnego zarysu prowadzonego leczenia. Jeśli nadal będą jakieś wątpliwości to proszę pytać tym wątku na forum.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl