Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii codzienne ranne wymioty

Forum

codzienne ranne wymioty

Witam Mój 9miesieczny Golden retriever od ok 2-3 tygodni wymiotuje.Zaczęło się nie pozornie od jednego wymioty z rana lecz później zaczął zwracać to co zjadł wiec poszedłem do weta.Na dzień dobry dostał dwa zastrzyki w tyłek.Następnie codziennie trzeba było chodzić by je powtarzać.Od momentu brania zastrzyków przed wymiotami towarzyszy mu ból w brzuchu..coś jakby skurcze.Ok 4 dni temu wydałoby się wszystko już mu przeszło lecz wczoraj i dziś znów z rana(95% wymiotów jest z rana)wymiotował.Ogólnie pies ma apetyt,jest osowiały tylko zaraz po wymiotach lecz ogólnie jest wesoły.stolec prawidłowy.Wymiotuje sama woda,nie ma tam tego co zjadł dzień wcześniej,znikome ilości.Zastrzykowi nie przyjmuje od 5dni.na sam koniec leczenia dostał jeszcze tabletki:niforoksazyd i jeszcze jakieś.Jest teraz na diecie ryz_kurczak.Ostatniego miesiąca jadł pedigree,wcześniej purina proplan puppy degistation,acana,bozita ewentualnie ryz z kurczakiem.zjadł jakiś kawałek folii i plastiku ale to już w trakcie jego wymiotów i już chyba to wydalił.nazw zastrzyków nie znam bo nie umie się w książeczce rozczytać.Równolegle psu towarzyszy zapalenie ucha i dostaje surolan +myte ucho canorem. Proszę o jakieś rady,pomoc i z góry dziękuje.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-24
Witam, niestety nie mogę się ustosunkować do leczenia jakie się odbyło bo 1/ nie ma nazw ani chociaż grup leków 2/ ustalenie chronologii leczenia na podstawie Pana wypowiedzi mnie przerasta . Tyle co mogę pomóc to: należy zbadać kał w kierunku robaków i lamblii, podawać trochę mniejszą ilość wody na noc (i w ogóle mniej wody a częściej - z przerwami). Co do jedzenia dieta kurczak z ryżem jest ok, ale pod warunkiem suplementowania witamin. Jakość karm gotowych zwykle idzie w parze z ceną - i nie warto oszczędzać. Kawałek folii który zjadł jak najbardziej może być przyczyną wymiotów, i wyeliminowanie tego elementu z diagnozy różnicowej jest podstawą. Zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego raczej nie ma związku z porannymi wymiotami. Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-25
Generalna zasada jest taka, że gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatu należy je rozszerzyć o badania dodatkowe. Schemat postępowania jest prosty, badanie krwi, RTG jamy brzusznej i przełyku, USG jamy brzusznej, a wreszcie badanie kontrastowe przewodu pokarmowego. Czasem jednak w przypadku rannych wymiotów przy dobrym samopoczuciu psa i prawidłowych wyników badań dodatkowych pomaga późny wieczorny posiłek wieczorny lub wczesny ranny, zanim wymioty wystąpią. Można sięgnąć po alugastrin i/lub metoclopramid. Proszę to traktować jak jedną z kilku możliwości leczenia tej przypadłości.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl