Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Co robić żeby uśmierzyć jego ból ?

Forum

Co robić żeby uśmierzyć jego ból ?

Witam , mój pies ma prawie 8 lat , jest to pies rasy terrier,kundel mieszaniec , niestety nie potrafię powiedzieć dokładnie jakiej , jest płci męskiej. Jakiś miesiąc temu zaczął mieć problemy z oddychaniem. Weterynarz powiedział , że ma tarczycę , chory układ oddechowy i wątrobę. Dzisiaj rodzice powiedzieli mi , że weterynarz powiedział także, że może mieć nawet raka wątroby i , że w każdym momencie może umrzeć... , jutro zamierzamy go uśpić , niestety decyzja zapadła zbyt późno. Pies leży i ciężko oddycha , widać , że się męczy. Co robić żeby uśmierzyć jego ból przez tą noc , proszę o szybką radę!!!!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-11-26
Dzień dobry.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby jednak wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Tylko w taki sposób można psu zapewnić właściwą opiekę i ulżyć w cierpieniu (odpowiednio silne leki przeciwbólowe, humanitarne przeprowadzenie eutanazji, skoro taka decyzja już zapadła). Myślę, że warto spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem, w takiej sytuacji nie powinien odmówić pomocy lub udać się do innej placówki. Z ludzkich leków dostępnych bez recepty można podać czopek z pyralginą, jednak jego działanie może okazać się nie wystarczające.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl