Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Co dolega memu pieskowi???

Forum

Co dolega memu pieskowi???

Witam.Bardzo prosze o jakas rade,wskazowke,pomoc.Moj piesek ma 6 lat,to kundelek.Dokladnie 45 dni temu skonczyla jej sie cieczka.Wszystko bylo ok,ale jakies 10 dni temu moje malenstwo zaczelo sie ciagle wylizywac.Obejrzalam ja i okazalo sie,ze ma uplawy z drog rodnych.Nie maja zapachu,sa bezbarwne,o konsystencji wody.Czasem sa geste i jakby mleczne,a potem znow " woda" .Pies duzo pije,jest niespokojny.Przez jakis czas (przepraszam za wyrazenie)gwalcila jak oblakana swego misia.Teraz juz jej minelo.Wpadlam w panike,ze to ropomacicze,ale miala robione usg i w brzuszku jest czysto.Lekarz uwaza,ze to ciaza urojona.Dostala Amoksiklav,ale musialam odstawic,bo po nim wymiotuje.Kolejne usg bylo 5 dni temu-nieznacznie powiekszona macica i nic poza tym.Uplawy sa coraz intensywniejsze,a ja nie wiem co robic.Lekarz napomknal o badaniu nerek,o cystach na jajniku,ale mam wrazenie,ze nie wie co robic.Jestem strasznie zdenerwowana tymi uplawmi.Mala miala tez zachwiania apetytu,ale teraz jest juz ok.Uplawy ma od ok.10dni.Co moze byc memu pieskowi???

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-04-23
Witam.
Ropomacicze jest najbardziej zaawansowaną postacią stanu zapalnego tego narządu. Powiększenie macicy może świadczyć już teraz o toczących się zmianach w błonie śluzowej, co może objawiać się wypływem z pochwy. Jeśli suczka czuje się dobrze, na tym etapie, należałoby wykonać wymaz z pochwy i wysłać materiał na badanie bakteriologiczne. Jednocześnie należałoby prowadzić antybiotykoterapię osłonową i po uzyskaniu wyniku bakteriologii, w razie potrzeby zmienić antybiotyk na podstawie antybiogramu. W tym czasie, oczekując na wynik badania, należy monitorować stan suczki wykonując okresowe usg macicy. Warto wykonać również badanie krwi w celu sprawdzenia ogólnego stanu suczki. Takie postępowanie należy wdrożyć jeśli suczka ma być w przyszłości rozmnażana. W przeciwnym wypadku wskazana byłaby sterylizacja.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl