Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii cieczka

Forum

cieczka

Witam mam 4-letnią suczkę buldoga angielskiego ( odkupiłem ją niedawno) jest już przyzyczajona do nas i zaaklimatyzowała się w nowym miejscu.Kondycja bardzo dobra - suczka od ok 16.09.2010 zaczęła się gonić jest to pierwsza faza ciemnoczerwone plamy krwi są zauważalne na podłodze. Suczka jeszcze nie była kryta , czy można ją teraz kryć ( wypadałoby to pod koniec przyszłego tygodnia ) jednoczesnie chcę zapytać czy powiększone sutki i widoczny lekki obrzęk gruczołu mlecznego jest w tej fazie normalny? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Grzegorz Kusiński

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-22
Witam, suczkę należy pokryć między 9 a 13 dniem cieczki, kiedy wypływ z pochwy nieco się rozjaśni. 4 lata to wiek jak najbardziej odpowiedni. Należy pamiętać aby wybrać partnera zbliżonego gabarytowo, aby nie był dysproporcji przy porodzie. Najlepszym sygnałem, że moment jest odpowiedni będzie tolerancja psa. Jeśli przyszły tata przyjeżdża specjalnie na "występy" to lepiej potwierdzić termin badaniem cytologicznym. Jest to metoda posiadająca same zalety, jest szybka, bezbolesna, skuteczna i tania. Pozwoli to uniknąć kłopotów. Krycie dobrze jest powtórzyć następnego dnia. Co do sutków, to mogą być powiększone, jednak nie wypowiadam się o czymś czego nie widzę. Jeśli ma Pan wątpliwości niech lepiej obejrzy to lekarz. Ewentualne podawanie leków w przyszłej ciąży będzie kłopotliwe a czasem niebezpieczne. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl