Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Ciąża u suki z przepukliną pępkowa

Forum

Ciąża u suki z przepukliną pępkowa

Witam. Moja niespełna półtoraroczna suczka rasy shih tzu zaszła w ciążę. Pokrył ją pies takiej samej wielkości co ona. Do krycia doszło 17.11.2016 r., dzisiaj - 06 grudnia badanie usg wykazało jak narazie 2 zarodki. Suczka ma niewielką przepuklinę pępkową ( średnica ok. 2mm według weterynarza), zawartość przepukliny można bez problemu odprowadzić po naciśnieciu na nią palcem. Nie planowałam ciąży u suczki, przepuklina nigdy się nie powiększała i jak do tej pory nie powiększyła się. Zasięgnęłam porady dwóch weterynarzy- jeden z nich doradza podanie środków poronnych i w późniejszym czasie zooperowanie przepukliny, drugi mówi, że usuwanie ciąży nie jest konieczne z tego powodu, że przepuklina jest niewielka. I tu pojawia się moje pytanie- czy rzeczywiście istnieje duże ryzyko powikłań związanych z przepukliną u mojej suczki jeśli nie zdecyduję się na usunięcie ciąży?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-12-07
Jeśli przepuklina ma tylko 2 mm, to nie widziałbym tu zagrożenia ze strony ciąży, proszę się tak bardzo tym nie martwić.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl