Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii ciągłe drapanie się psa

Forum

ciągłe drapanie się psa

Witam . Moja roczna sunia rasy shih-tzu ma strasznie uciążliwy problem, od jakiegoś czasu ciągle gryzie się i drapie u nasady ogona do tego stopnia że w tym miejscu pojawiły się już lekkie rany które niedawno przeszły w strupy. Nie ma pcheł i jest regularnie odrobaczana. Sądziłam że to być może przez sierść która w tym miejscu lekko jej się kołtuni dlatego obcięłam ją w tym miejscu ale to nie rozwiązało problemu. Skóra w tym miejscu jest również lekko zaczerwieniona. Nie stosowałam na razie żadnych preparatów na to miejsce poza wodą utlenioną którą przemywam to miejsce, unikam też częstych kąpieli

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-11-16
Proszę odstawić wodę utlenioną bo często używana działa drażniąco. Kąpiel w odpowiednim leczniczym szamponie może być bardzo pomocna. Należy uniemożliwić jej drapanie / lizanie się przy pomocy kołnierza ochronnego. Należy zbadać stan gruczołów okołoodbytowych i w razie potrzeby opróżnić je - może być to przyczyna problemu. Jeśli gruczoły są w porządku to przyczyna leży w samej skórze (zapalenie, alergia, pasożyty). Jeśli kąpiel nie pomoże to należy się udać z psem do lecznicy w związku z powyższym. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl