Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii chory pies

Forum

chory pies

mam pytanie mój pies jest chory ma wode na płucach bierze antybiotyk nazwy nie znam a drugi lek nazywa sięVETMEDIN 5mg ale nie widać u niego poprawy a jest to już 5 dzień meczy kaszel go który jest słuchy mam pytanie a co z tą wodą czy ona sama mu zejdzie za 3 dni ma kontrolę u lekarza za odpowiedz dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-16
Zwykle zbieranie się płynu przesiękowego w pęcherzykach płucnych zwykle u psów związane jest z lewo komorową niewydolnością krążenia. Niewydolność krążenia może wynikać z wad wrodzonych serca, niedomykalności zastawek lub zwężeń pni naczyniowych. Niewydolna praca lewej komory powoduje wzrost ciśnienia krwi w krążeniu płucnym, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną ilość płynu w tkance płuc. Zalegający płyn prowokuje kaszel, szczególnie nocny, objaw ten jest jednym z symptomów choroby serca.
W leczeniu zwykle nie udaje się usunąć przyczyny pierwotnej, choć niektóre wady serca są już operacyjne, zwykle stosuje się leczenie objawowe. Stosując dietę niskosodową, leki odwadniające oraz leki zmniejszające ciśnienie krwi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl